| DutuLike a întrebat:

Nu pot sa instalez un router TL-WR841N.Nu se aprinde ledul de la WAN.Internetul il am de la cei de la RCS RDS prin conectare PPOE.Am urmat instructiunile si tot nu am reusit sa il instalez.Imi apare ca IP-ul routerului e forata tot din 0.Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca nu se aprinde ledul de la WAN e defect (fizic are ceva, hardware), nu cred ca e o problema de instalare sau de soft. Oricum, instalarea nu o faci de pe portul wan, configurarea o faci de pe lan. Incearca un reset, tine apasat pe reset (cu o agrafa) pana se inchide ledurile (il resetezi scos din net si computer, numai alimentarea si routerul).
http://www.r-c.ro/download/Manual_Utilizare_TL-WR841N_romana.pdf