| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Nu stiu daca voi ati inatalnit pana acum aceasta problema dar eu da. Uitati care este problema: am primit foarte des acest lucru http://lmages-space.com/image.php(este un virus asa ca nu dati pe el) si bineinteles ca eram curioasa sa vad ce ii.Am accesat si m-am trezit ca se trimite automat la toata lista la anumite intervale de timp.Pana cand, se trezeste unul din lista mea de messenger sa imi zica :"Ma. tu esti p******? asta ii virus!". Am crezut ca mor de nervi.Am incercat sa scap de el in mai multe moduri, chiar prin unul recomandat de un hacker dar tot nu il depistez si nu stiu cum sa scap de el.:((:(:((:((:((:((:((:((:((:((:((. Ajuttoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooor!

Cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| gabryel a răspuns:

Am primit un mass in care zicea cum sa scapui de virusul ala, eu nu am folosit instructiunile pentru ca m-a scapat anti virusul de el stiu ca e un virus periculos worm dar eu am scapat cu kaspersky pentru ca si eu am dat clik cand am vazut linkul, iti dau massul sper ca te va ajuta : Cei care vreti sa scapati de virus cu foto dati ctrl + alt + delete si dati end process la INFOCARD. EXE si stergeti urmatoarele fisiere: C:\Windows\mds.sys C:\Windows\mdt.sys C:\Windows\winbrd.jpg C:\Windows\infocard. exe si alta data nu mai dati click pe toate prostiile...(da si tu mai departe ca sa ii ajuti pe altii... e prea penal virusu ) [m]

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi uite aici un material despre cum să îl ştergi manual sau cu ceva programe.
http://devirusare.com/......image-php/
Aşa am scăpat şi eu de el dar prin metoda manuală şi după ce am şters fişierele respective am intrata în My computer/Folder options şi de acolo am bifat să îmi arete folderele şi fişierele ascunse. Iar pe desktop a apărut drăcia de poză după care am şters-o cu Shift+Delete apoi am restaurat setările la cele inplicite adică am ascuns iar folderele şi fişierele ascunse

| jabiilord a răspuns:

Uite aici ceva foarte mic - simplu si eficient :

http://www.tutorialepc.ro/......m-exe.html

http://www.tutorialepc.ro/wp-content/download/devirusare%20infocard.rar
Este facut de mine in comand prompt, deci daca dai edit pe el ai sa vezi si codul sursa. Pentru devirusare - stergere completa e necesar doar o rulare cel mult doua ca sa fi sigur.

| DiDi a răspuns:

E foarte simplu.Si raspunsul e garantat corect, pentru ca si eu am patit la fel si in acest mod am scapat de virusul acela obraznic!:))

Intri pe site-ul acesta si downloadezi free version:
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Pasi:
-il instalezi pur si simplu, avand grija sa ai bifate optiunile " Update Malwarebytes’ Anti-Malware " si " Launch Malwarebytes’ Anti-Malware", apoi dai "Finish".
-dupa aceea, programul tii se va porni, si dai click pe "Perform quick scan", apoi pe "Scan".
-depinde cat de multi virusi gaseste, poate sa dureze scanarea cateva minute, sau cateva ore ( eu am avut parte de a doua varianta:)) )
-dupa ce scanarea a luat sfarsit, dai click pe "Ok", si apoi pe "Show Results".
-o sa-ti apara toti virusii gasiti, si daca te uiti jos, ai "Remove Selected"; ai grija ca toti virusii sa fie selectati si apoi dai click.
-cat timp scanezi, e recomandat sa opresti browserele, sau programele de descarcare.

Iti doresc succes si te asigur ca vei scapa, daca faci cum ti-am scris!:)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un virus. Formateaza calculatorul si reinstaleaza windowsul

Răspuns utilizator avertizat
| LeVeL a răspuns:

Incearca sa scanezi calculatorul ( Cred ca AVIRA detecteaza virusurile de acest gen ). Ai luat un worm care e programat sa trimita massuri

| ingerash2010 a răspuns:

L-am prim si eu dar la mine sa sters, schimba si u windowsul asta e singura solutie. te pup:*

| papusica_9290 a răspuns:

Dar tu ai antivirus in calculator?