| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

O placa video pana in 650 lei care sa nu necesite o sursa foarte buna? Monitor rezolutia 1920x1080

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca tot dai 650 lei pe o placa video, fa sa merite achizitia, nu te arunca sa iei ceva relativ slab ca si performante si cu un consum cu 20-30% mai mic.
Din cate am inteles ai o sursa de 500W si chiar daca este ea petarda ai putea alimenta fara probleme un r7 260x : http://www.pcgarage.ro/......128-bit-3/
Este o placa video mult mai buna pentru rezolutii hd, si mai ales pentru ultimele jocuri aparute.

Bafta!

| CPAElites a răspuns:

Nu as risca..sa bag placa video pe o sursa de aia! Nu as vrea sa ai un frumos foc de artificii in camera! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GTX 750/ 750 Ti.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru vidii):

Si eu m-am gandit, dar am spus ca am sursa slaba, am Floston 500W, cam 30 % spun ca e este foarte buna la pretul ei, 70 % spun ca e pocnitoare, tu ce zici?

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru vidii):

As putea sa plusez putin bugetul pana la un Palit GeForce GTX 750, avand in vedere ca nu necesita alimentare separata crezi ca duce sursa macar 1 luna, 2 pana pot sa iau o sursa buna?

| vidii a răspuns (pentru xyzzzzzzzzzzzzz):

750ti consuma 65w in full load, atat de mic consum are... poti s-o iei fara probleme si intr-o luna sa schimbi sursa
Dupa buget, una dintre acestea doua
http://www.pcgarage.ro/surse/fortron/hexa-400-plus/
http://www.pcgarage.ro/surse/fortron/fsp500-60apn-500w/

| Adiiiiiii69 a răspuns:

GTX 750