| anonim_4396 a întrebat:

O problema cu browserele, foarte ciudata.

Site-ul http://blessthefall.myminicity.com/ il pot deschide doar in Mozilla Firefox, in Internet Explorer 8 si Opera ramane pagina alba si imi arata ca a terminat de incarcat. Nu incarca nici domeniul principal macar.
Am flash player pus la punct, java, net framework, C++ Visual Runtime 2010 si etc, securizat sunt de nod32 4. cu update la timp si licenta.

A mai intalnit cineva aceasta problema? Exista o solutie? Indiferent de complexitate, insa sa nu se ajunga la reinstalarea OS-ului.

Răspuns Câştigător
| Contur a răspuns:

Problema constă în Browser şi Pagină. Pagina nu a fost optimizată pentru IE ( Internet Explorer ), aşadar nici opera - care foloseşte acest motor nu îl poate afişa. Foloseşte un Browser precum Mozilla sau Chrome şi contactează creatori pentru a modifica codul sursă.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sincer internet, opera nu se compară cu Mozilla Firefox, s-ar putea să fie de vină opera sau internet explorer are un bug sau aşa ceva sau poate că din cauza site-ului, oricum nu prea ştiu de la ce este... eu folosesc Mozilla Firefox, n-am probleme de acest gen, foloseşte un singur browser, nu 1000 de odată happy recomand Mozilla Firefoxwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosesc Mozilla ca browser de baza, insa are si ala o problema, desi am ultima versiune. Se intampla ca dupa ce ma uit la cateva clipuri pe tube, sa imi incarce pagina in gol.si dupa cateva minute sa imi zica ca nu a fost gasita, solutia fiind inchiderea si redeschiderea browserului sau curatarea completa a istoricului, cookies si etc, un inconvenient mare care ma face sa folosesc Opera pentru YouTube. Sincer, nici mie nu imi place Opera cu atat mai mult IE, insa doresc sa folosesc un mic program scris in VBS ce foloseste IE ca engine de baza pentru navigare, insa nu incarca site-ul de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutie finala: Am bagat windows7 si IE9, totul merge perfect acum.

| veronik2010 a răspuns:

Pe Modzila firefox mergebig grin