| SuNsh1n3ee a întrebat:

Ok vreau si eu niste pareri despre eMAG, argumentative fara raspunsuri inutile:

1)Livrarea e putin importanta(daca nu intarzie 1 luna este ok)
2)Daca isi respecta garantia la produsul pe care il cumperi
3)Vreau sa cumpar un pc de la ei in rate

Răspuns Câştigător
| FallingLeaves a răspuns:

Livrarea se face maxim a doua zi, cel putin daca locuiesti in Bucuresti. Pentru provincie nu mai mult de cateva zile lucratoare.

Cei de la eMag sunt foarte corecti in ceea ce priveste garantia si oricare alt detaliu. Stiu asta pentru ca si eu am cumparat un telefon de la ei si alte maruntisuri: antivirus, casti pentru pc, etc.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Daca nu e BF sau alta perioada incarcata ajung produsele repede. Depinde de curier, oricum, nu de eMag. Ei le expediaza foarte repede in mod normal.
2. Nu se ocupa ei de garantie, deci nu au ce respecta. In functie de produs, firma care se ocupa de garantie poate fi una sau alta.
3. Doar daca esti retard faci asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se livreaza in 24-48 ore de obicei

e cel mai mare magazin online din ro, isi respecta clientii si garantia, desi nu se ocupa ei in mod direct de reparatii ci service urile autorizate

de ce sa cumperi in rate? vei plati dublu in final

| LTAA a răspuns (pentru suntserios):

Well, poate pentru ca i-ar lua ceva timp sa economiseasca suma totala si are nevoie de pc acum?

| SuNsh1n3ee explică (pentru suntserios):

Stiu asta.e si normal pentru ca platesc cu dobanda.si daca ar fi sa astept sa strang toti bani dureaza prea mult...

| SuNsh1n3ee explică (pentru suntserios):

Si nu platesc nici macar 50% din produs calculatoru e undeva la 34 si dobanda e de 8