| daniel176 a întrebat:

P5G41T-M LX3, asta e placa mea de baza de la Asus suporta ram ddr3 1333mhz. intrebarea mea este ce rami pot sa pun pe ea, merg cei cu frecvenra de 1600? Lasati linkuri si un raspuns bun.dau funda big grin mersi

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"DDR3 1333(O.C.)/1066 Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture"

1333 mhz e maximul suportat si e bine sa folosesti aceasta frecventa atunci cand iti propui sa maresti memoria ram.

https://www.asus.com/ph/Motherboards/P5G41TM_LX3/specifications/

1 răspuns:
| n1n1o a răspuns:

Sal, 1333/1066/800 MHz astea sunt frecventele suportate de placa ta de baza.