| Ommmmmffffffgggggg a întrebat:

Pe 2GB RAM memorie se poate instala windows 7, adica ma refer la faptul ca va rula greu.
Vreau pareri happy

5 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Eu atat am si am w7 si nu am probleme. Daca intampini probleme cu windowsul cu siguranta e ceva modificat la windows daca l-ai luat de pe net.Gol ruleaza usor dar atunci cand folosesti programe ce necesita rami multi vei avea ceva chestii pe acolo dar cu rabdarea daca esti ok e foarte bine.

| HaKa93 a răspuns:

Sigur ca poti, insa sa nu il incarci cu foarte multe programe

| RobertFHC a răspuns:

Iti explic eu acum tot detaliat vreau sa zic.

Windows 7 e recomandat doar daca ai minim 4GB ram.
De ce?
Pentru ca daca ai 4GB ram si ai windows xp, windowsul xp citeste doar 3GB, iar 1GB ram ramas e irosit, de asta.
Pe 2GB ram iti recomand xp.
Nu, n-o sa ruleze greu, doar jocurile vreau sa zic, in rest n-o sa ai probleme la navigat, edit si tot asa.

| Ommmmmffffffgggggg explică (pentru RobertFHC):

Pe mine ma intereseaza sa ruleze si sa navigheze bine pe internet, ca jocuri nu o sa ma mai joc acum happy

| RobertFHC a răspuns (pentru Ommmmmffffffgggggg):

Aaa... atunci e perfect, pot sa zic chiar ca pe windows 7 o sa navighezi mai usor, chiar si cu 2GB ram.

Noroc.