| Kanato a întrebat:

Pe Nintendo 3DS XL ai acces la internet? Adica poti intra pe Youtube, facebook, twitter, etc?

1 răspuns:
| DSpider a răspuns:

Poți să accesezi internetul, da. Vezi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS#Internet_browser

Dar vezi că nu merge pe YouTube, fiindcă nu suportă Flash și s-ar putea să accesezi doar variantele "mobile" ale unor site-uri (nu toate au), la fel ca pe PSP, ceea ce e nasol de tot. Fiindcă dacă nu au, o să se miște urât.

Se conectează la hotspot-uri wifi, nu prin 3G. Dacă vrei wifi acasă îți trebuie router wireless sau adaptor pentru USB care îți dă wifi prin casă (rază destul de limitată, și trebuie să meargă și PC-ul în același timp).

Cred că mai degrabă vrei un smartphone, pe Android sau iOS (dacă ai bani). Consolele întotdeauna au fost pentru jocuri mai întâi, și restul funcții secundare de o calitate foarte slabă fiindcă nu acelea reprezintă utilizarea principală a device-urilor.