| CeVorbestiMa a întrebat:

Pentru cei ce au laptop:la conectarea la wi-fi ..la o retea noua ..imi cere username-ul, parola si numele conexiunii.ce scriula fiecars din ele? am incercat da pun numele conexiunii(netlog si asa mai departe) si la parola am pus evident parola laughing dar la username nu stiu ce sa pun si imi spune canu reuseste cpsa ss conecteze,(laptop-ul e nou)

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum sa ceara asa ceva? User si pass se baga pe router, cand il setezi! La wireless iti cere doar parola, iar daca-l pui pe cablu nu-ti cere nimic ca setarile sunt facute pe router, nu in calculator! Asta e si roulul routerului!
In concluzie nu trebuie sa-ti ceara decat parola wireless!

| notefree a răspuns:

Mie numi cere asa ceva ce sistem de operare ai pe el?

| Mariuss32 a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Windows/Linux/MAC OS?

| CeVorbestiMa explică (pentru Mariuss32):

Windows 7... dau sa ma conectez "New connection" sau ceva de genul si dupa ma intreaba daca vreau o conexiune deja existenta sau nu.ii dau sa pun eu una.si imimda doua variante "Broadband conexiin" si inca una

| CeVorbestiMa explică (pentru Mariuss32):

Cred ca ar fi mai usor daca mi-ai spune in schimb direct cum fac sa ma conectez la o retea noua. daca eu nu am nici una

| Mariuss32 a răspuns:

Dar ai un routter/modem prin casă la care să te conectezi?

| Mariuss32 a răspuns:

Dar, dacă e cum spui tu, ar trebui să îți apară nume routerului în dreapta jos sau altundeva. Nu să dai new connection. Ar trebui să îți apară nume routerului și să dai conectare sau ceva și pe urmă să bagi doar parola.

| pci a răspuns:

Scrii numele routter-ului la care vrei sa te conectezi ori admin la username si la password parola retelei