| Anonim0204 a întrebat:

Pentru Fotografi!

La cati ani v-ati paucat de fotografie?
Si ce echimpament ati avut?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta de 12 ani am primit un aparat de fotografiat cu film ingust, folosit in al 2-lea razboi mondial, pentru spionaj. A fost greu de folosit, fiindca filmele au trebuit taiate in doua, de-a lungul lor, in intuneric.
Cu acel aparat am facut cateva zeci de fotografii, din care cateva au fost relativ acceptabile.
Dupa acesta, la ziua mea (14 ani) am primit cadou un aparat foto Smena, pe care l-am si acum, functional. happy
Am facut peste o mie de fotografii cu el, cu toate ca avea carcasa de plastic si toate reglajele manuale.