| Bilii a întrebat:

Pentru i3 10100f trebuie neaparat placa de baza cu model chipset H410? Sau merge si cu H510? Sau merge cu orice fel.

Stiti cumva daca este alt proccesor mai bun in gaming decat i3 10100f la acelasi pret?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bun? Probabil. Daca iei dupa performanta single core gasesti mai bune dar asta e nou si mna ai anumite avantaje.

| Sekim a răspuns:

Ce spui tu nu are sens, probabil te referi la socket. I3 10100f are socket 1200, deci funcționează cu orice placa de baza care are socket 1200. In gama aia de preț, nu exista o varianta mai bună decât 10100f, este un model nou din seria 10, deci are o performanță destul de buna, mai ales calitate preț. Spor.