| epicquestion a întrebat:

Pentru verificarea unui laptop ..in sensu ca sa vada cineva ce are si ce trebuie reparat,se poate solicita o anumita taxa? daca da, cat?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate cere taxa de verificare. Depinde de localitate si este undeva intre 10 si 60 lei.

| epicquestion explică (pentru Salontanul):

Si bun..eu l-am dus unui om (om simpu dar care se pricepe la pc, nu service)..cat ar trebui sa ii dau?

| Salontanul a răspuns (pentru epicquestion):

Habar n-am. Intreaba-l : domnu' cat ma costa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ca se poate, chiar se solicita o taxa... depinde de service... 25-40-50 lei

| danutzu96 a răspuns:

Da. Se numeste taxa de diagnosticare. La unele service-uri diagnoza este gratuita, dar parca trebuie sa faci reparatia la ei altfel tot o platesti.

| DryIce a răspuns:

Ce e de verificat? il duci la reparat cand se strica ceva. Doar nu crezi ca e ca si ITP nu? =)