| yonutz6399 a întrebat:

Placa video dedicata pentru laptop se poate schimba cu una mai buna(cumparata)?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu!

| Jipa95 a răspuns:

La majoritatea laptopurilor, nu se poate schimba, deoarece placa video este lipita pe placa de baza. Vrei sa schimbi placa video cu una mai buna, schimb-o cu tot cu placa de baza. Asta e placerea de a face upgrade la un laptop, este cam limitat in aceasta privinta.

| yonutz6399 explică (pentru Jipa95):

Daca e dedicata, nu e lipita de placa de baza.

| Jipa95 a răspuns (pentru yonutz6399):

Ba da, la majoritatea laptopurilor este lipita pe placa de baza.
http://destepti.ro/raspunsuri/se-poate-schimba-placa-video-la-laptop.html

| StalkerSoul a răspuns:

Daca e dedicata, da poti!

| ComanA a răspuns:

Desigur... Este ca și la Pc.

| Jipa95 a răspuns (pentru ComanA):

Serios? Poate daca detii un laptop ai stii ca sunt limitate in ceea ce priveste upgrade-ul.