| anonim_4396 a întrebat:

Poate ati vazut deja, pe youtube au aparut de cateva ore videoclipuri in 60 FPS, dupa ani si ani au facut si ei in sfarsit chestia asta. Intrebarea e : eu pe tv pot vedea in 60 FPS? la pc nu pot deoarece nenorocita de placa video mai are pana imi ajunge crying si pe laptop cand dau in HD nici macar nu imi merge laughing. Am vazut ca toti spun ca trebuie sa ai google chrome sa poti vedea, de aia ma intreb daca pe tv merge sa vezi. Am un tv Sony Bravia din cele noi, cu toate rahaturile LCD, FULL HD etc etc. Pot sau nu? Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu google chrome-ul, dacă Google-u o zis asta e clar că vor doar să-și prmoveze mizeria aia de browser de doi bani ce e varză pe Windows, chiar de te bagă-n miraj ca cică lucră repede, real e un magnet pentru viruși, nu-și curătă deseurile de navigare, umple spațiul pe hard cu tot feulul de tate senzitive ce le poate accesa și un copil de pe stradă și mai și crapă când ți lumea mai dragă.ca noroc că pe Linux se mai descurcă, dar numa ca eventual folosire ocazională pe post de centu media.
Cu televizoarele s-ar putea să funcționeze deși nu cred că au progresalt la mai mult de 30 fps în full HD.Succes

| KodrutZ a răspuns (pentru DeyCj):

Come on, dude! Discutam de niste nenorocite de clipuri, nu a zis ca vrea sa joace Crysis 3 pe TV! Sint o caruta intreaga de televizoare FHD sau QHD cu 100 HZ si peste.
P.S. Daca vrei engine de Chrome dar nu Google Chrome, bagi Opera 25. I-au adaugat in sfirsit la loc bookmarks, are o gramada de chestii super, inclusiv adblocker care te scapa de rahaturile alea de reclame de pe YT... si multe altele.