| Al3xutzUu_3376 a întrebat:

Pot adauga mai multe placute de memorie ram?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu mai mult decat poate suporta placa ta de baza.
Dea semenea este si inutil de vreme ce XP pe 32 de biti nu poate vedea mai ult de 3.2 GB Ram.
De asemenea nici Windows 7 pe 32 biti desi vede pana la 4 foloseste doar 3.2 Gb Ram.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti sa le schimbi si pe cele vechi si sa-ti cumperi mai mari. Atentie, insa, cat suporta placa. Vezi ca pe placa de baza este un cod. Scrie-l pe net si vezi cat suporta placa.

| hardy1 a răspuns:

Depinde cate sloturi are placa de baza
de obicei are in jur de 2-3

| Dreamer a răspuns:

In functie de cate sloturi are placa ta de baza sau cata memorie RAM suporta, mai bine zis.

| Adryan657 a răspuns:

Desigur
daca ai sloturi libere
te pot ajuta sa gasesti pe net placutze doar sa'mi spui ce placa de baza ai si/sau ce tip este DDR, DDR2, DDR3

| UiteeeeVezi a răspuns:

Iti poti adauga cate vrei daca calculatoru' are loc pentru ele.happy

| Player54 a răspuns:

Da, daca mai ai locuri libere in unitate sau la laptop

| Lily4you a răspuns:

Poti dar risti sa tii se arda unitatea centrala [laptopul]happy