| Nikolassss a întrebat:

Pot folosi 2 camere web simultam? Am c920 si c270, cum le pot folosi simultan pe ambele?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă cu programul ăsta:
http://www.ispyconnect.com/default.aspx
Un lucru însă: pentru ca să ai acces la două webcam-uri USB, trebuie ca acestea să fie de la producători diferiți (Logitech/Microsoft, de ex.) și să fie legate la porturi ale unor controlere USB diferite (din motive de lățime de bandă). Ultima limitare poate fi evitată setând o rezoluție mai mică și folosind porturi USB 3.

| dannyel86 a răspuns:

Se pot folosi simultan, dar ai nevoie de un program care sa le activeze in acelasi timp.
Nu stiu daca e valabil si pentru aplicatiile de socializare (Facebook, Skype), dar prin softuri specializate le poti utiliza impreuna.