| Miruna79 a întrebat:

Pot pierde diferite fișiere atunci când instalez un nou windows?

5 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Pe partitia unde instalezi windows ul pierzi tot.restu iti raman.

| K0sti a răspuns:

Tot ce este pe partitia C! Daca nu le salvezi inainte! Asta insemnand documente, poze si altele. Nu vorbim despre programe si drivere care alea trebuie automat reinstalate!
Mai nasol este cand nu mai poti intra in windows sa-ti salvezi datele. Insa si pentru asta exista solutie:
http://www.epasystems.ro/windows-recuperarea-datelor/

| kar1GaNNN a răspuns:

Mai mult ca probabil poti sa pierzi fisiere importante si sa nu le mai gasesti ( au fost sterse odata cu stergearea windows-ului vechi ).
Aici fiind vorba de Particia C:\, poti sa pierzi TOT! Daca nu ai ma ireinstalat niciodata windows-ul, nu te baga, cheama un prieten sau un inginer profesionist.
Paste Fericit!

| SilverF8ith a răspuns:

In situatia in care ai o singura partitie (ex: C:\) si formatezi partitia pentru a instala windowsul cel nou, atuncea vei pierde tot. In stituatia in care ai doar o singura partitie si instalezi windows-ul peste cel vechi (nu este recomandat) atunci nu pierzi nimic!*Recomandat*! minim 2 partiti (ex: C:\ si D:\) in care pe partitia C:\ se afla doar windows-ul si programele(care se pot reinstala cu usurinta) si D:\ restul continutului personal nu vei pierde nici un fisier deoarece windosul si formatarea/instalarea lui va afecta doar partitie principala de functionare C:\. P.S daca nu ai mai afacut asa ceva cere ajutoul unui prieten care a mai facut asa ceva sa te asiste! Bafta!

| Miskaaaa a răspuns:

Da