| Morreti a întrebat:

Pot schimba placa video la un laptop care a avut ATI cu una nVIDIA?

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

La un service specializat pentru asa ceva nu se gasesc foarte usor pe net placile de baza pentru laptop-uri. Du-te, si-ti vor spune baietii de acolo daca se poate face ceva. Dar sa stii ca nu se merita, deloc.

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Placile video integrate nu se pot schimba!

| Jipa95 a răspuns:

Nu, placa video pe majoritatea laptpurilor este lipita pe placa de baza. Daca vrei o placa video mai performanta, cumpara-ti o placa de baza cu o placa video mai performanta. laptopurile sunt limitate in ceea ce priveste upgrade-urile.

| Morreti explică (pentru Jipa95):

Cam cat ma costa si de unde pot cumpara?

| sori88 a răspuns (pentru Morreti):

La un service specializat pentru asa ceva nu se gasesc foarte usor pe net placile de baza pentru laptop-uri. Du-te, si-ti vor spune baietii de acolo daca se poate face ceva. Dar sa stii ca nu se merita, deloc.

| sori88 a răspuns:

Numai acelor de gaming se poate schimba sau adauga inca o placa video