| Elena_Berniczki_1995 a întrebat:

Poti instala LINUX-ul fara a avea WINDOWS pe calculator?
mai exact pe un calculator care da eroare ori de cate ori incerci sa pui Windows-ul.

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Eroare care ti-o da atunci cand incerci sa reinstalezi windows-ul poate fi din mai multe motive. unul ar fi ca poate CD/DVD-ul respectiv este zgariat si fisierele de pe el sunt corupte. alta ar fi ca HDD-ul este stricat. desigur ca poti instala doar linux pe calculator (ubuntu, fedora etc.) insa daca e din cauza ca HDD-ul este stricat nu prea poti face nimic pana cand nu il schimbi.

| Doctorfishadi a răspuns:

Se poate instala linux fara xindows, ca nu este program, este sistem! Dar la faza cu eroarea nu stiu ce sa zic.