| eAlin a întrebat:

Poti lega boxe auto la PC? Daca da cum?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

PC-ul are o putere audio limitată. Nu poate asigura un semnal îndeajuns de puternic pentru boxe. Difuzoarele nu amplifică semnalul, ele numai redau ceea ce bagi în ele evident fără a depăşi puterea lor maximă specificată de producător pe etichetă alături de impedanţă. Impedanţa în ohmi iar puterea în waţi. Cum a spus si Perfect Stranger mai ai nevoie şi de un amplificator audio ( staţie de amplificare ) la care să conectezi PC -ul şi boxele.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da frate dar iti tb o mufa groasa de sistem sau statie nu de casti ca nu va merge.si apoi faci legatura intre ele.ai grija cfaci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu sau poate da nu stiu