| anonim_4396 a întrebat:

Poti lua virusi de pe google play cat si de la actualizari?

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Sunt unele aplicatii de tip: Spion, virus... Si daca ai o aplicatie in telefon deja existenta si nu are virusi, cand ii faci actualizari nu ai de ce sa iti faci griji.

Ca sa fi sigur ca nu iei nici un virus pe dispozitivul tau, instaleaza antivirusul Avast! Bafta.

| marian5693 a răspuns:

Poti lua virusi de oriunde, cu orice tip de aplicatie. Acuma nu inseamna ca toate au virusi si ca nu trebuie sa mai descarci nimic. Doar sa ai grija si sa ai un antivirus cu care sa mai faci o scanare din cand in cand.