| anonim_4396 a întrebat:

Poti strica placa audio incorporata atunci cand lucrezi intr-un program de facut muzica, precum FL Studio, Ableton etc.

Răspuns Câştigător
| Dugalle a răspuns:

Nu cred, nu prea pare posibil. Reinstaleaza driverul.

Zic ca nu e posibil pentru ca fizic, nu ii poate face nimic iar din punct de vedere software, nu o poate reprograma, nu ii poate schimba algoritmii, datele de intrare si iesire, portile, etc.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Placa audio poate fi stricata umbland fizic in computer, din cauza unor sarcini de curent sau din cauza unor virusi.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| K0sti a răspuns:

Daca lucrezi in ploaie, da!

| NewLifeGaming a răspuns:

Da, daca ai o placa audio incorporata\ separata o cam poti praji daca o dai la maxim si boxele le dai tare, dar asta dupa minim 5-6 ani dupa achizitie si functionarea ei. Pana acuma nu mi s-a ars plaaca audio. Vorba colegului, da reinstal la placa sau windows 7 daca il bagi\reinstalezi o sa iti mearga. happy
In caz ca nu iti merge intra la volum(in dreapta jos) si da la mixer si unmute all. happy poate ai dat mute.