| LeeChien a întrebat:

Recent am cumparat o pereche de casti pentru Samsung Star 3, cu mufa 'Jack' si se aude doar o casca...In oricare alt telefon a m probat, castiile functioneaza ambele, si stanga si dreapta. Dar la telefon si laptop nu imi merge decat una. E cumva legat de mono si stereo?

Răspuns Câştigător
| sleeky1532 a răspuns:

Posibil sa fie telefonul "virgin" si sa intre mai greu jack-ul. Incearca sa il apesi mai bine. Sau jack-ul de la casti are microfon iar jack-ul mama din telefon nu are, ceea ce ar face "
gaura " mai mica putin. Nu are logica fiindca si telefonul ar trebui sa functioneze cu microfonul de la casti. Incearca sa scoti husa telefonului si sa infigi jack-ul mai bine.

2 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

Incearca ori ce setari se pot face pe la mono, stereo si daca tot nu ii dai de cap eu spun sa te duci de unde le-ai luat.

| MaskedMan a răspuns:

Incearca ori ce setari se pot face pe la mono, stereo si daca tot nu ii dai de cap eu spun sa te duci de unde le-ai luat.