| Felisity a întrebat:

Recent mi-am cumparat un card de memorie pe care l-am bagat in telefon.Dar problema e ca telefonul meu nu-l citeste.L-am scos si l-am bagat de sute de ori dar nimic. Cand deschid telefonul si intru la setari imi spune sa sa introduc un card SD desi el e in telefon. Spuneti-mi va rog ce sa fac ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cand cumperi card mergi cu telefonul sa il probezi ca doar nu cumperi ceapă, i ei un accesoriu care nu se potriveste in orice telefon, acum mergi cu cardul inapoi de unde kl ai luat, si in baza bonului de casă, il schimbi cu unul compatibil telefonului tau, evident mergi cu telefonul după tine, si il probezi pe loc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cardul de memorie trebuie formatat pentru orice aparat (camera, telefon etc) inainte de folosire, altfel aparatul nu stie cum sa-l gestioneze corect.

| ka2 a răspuns:

Poate fi defect cardul, sau poate fi prea mare pentru telefonul tau. Telefoanele accepta carduri pana la (de ex. 3GB). Daca pui un card mai mare e posibil sa nu il citeasca.

| ka2 a răspuns:

Totodata poti testa cardul pe un alt diapozitiv...