| aXy99 a întrebat:

Recomandati-mi un telefon de pana in 1000 lei. (sau chiar 1300-1400, poate se vor ieftini de black friday). Evitati iPhone-urile si chiar Samsungurile. Sunt bune, dar prea scumpe. Am auzit de unele telefoane bune (si cu specificatii foarte bune) la preturi mai atragatoare.

PS: Am un S3 NEO de 2 ani si ceva si a inceput sa mi se miste greu.

LE: Ce parere aveti de acesta? Chiar asa mari probleme sa aiba bateria? http://www.emag.ro/......DWN722BBM/

12 răspunsuri:
| aXy99 explică:

Http://www.emag.ro/......DWN722BBM/

De telefonul acesta ce parere aveti? Stiti vreun site de unde se poate lua mai ieftin sau daca se va reduce mai mult de black friday? Daca nu, macar vreunul cu bateria care rezista mai mult (vad ca se plange lumea de baterie prin review-uri).

| alexbit90 a răspuns (pentru aXy99):

Este un tgel foarte bun, bateria ar fi mers sa fie 3000 dar nu-i problema nici asa... este intersant faptul ca si acest LG filmeaza 4k;)
uite aici la pc garage putin putin parca mai ieftin dar stocul este limitat

http://pcgarage.ro/smartphone/lg/google-nexus-5x-h791-32gb-4g-blue/

si din cate inteleg nu il vei achizitiona recent...

dar vezi tu, urmaresti :) o zi buna!

| aXy99 explică (pentru alexbit90):

Ms mult. Nu ma pot decide intre http://www.pcgarage.ro/smartphone/lg/google-nexus-5x-h791-32gb-4g-blue/ si http://www.emag.ro/......YH6R3BBM/. Cred ca voi astepta o oferta mai mare.

| alexbit90 a răspuns:

ALLVIEW X3 Soul Plus http://altex.ro/......re-4g-gold

ALLVIEW X3 Soul Style la 1089 RON foarte bun pret http://www.altex.ro/......re-4g-grey

Memorie interna mare...

Sau cel mai bun telefon calitate pret. Are rezolutie 2K, ecran super amoled, filmeaza 4k si multe altele mie imi place tare tare se cheama Vodafone platinum 7 este putin peste 1500 la liber in magazinele Vodafone si sincer las fi luat pentru ca este un telefon extra bun si sotia are un smart ultra 6 si se comporta excelent dar nu este dual sim si asta pe mine ma incurca...

sau inca o varianta buna ca specificatii si pret este
HUAWEI P9 Lite

are o camera foarte ok am verificat in magazin :P

Multumesc!

| aXy99 explică (pentru alexbit90):

Mi se pare interesant primul telefon, dar in acelasi timp aduce a copia iPhone si nu-mi prea place asta.

| roberta7087 a răspuns:

Huawei P9

| edy45svmag a răspuns:

Salut.Un Samsung galaxy j5 ar fi chiar bun si chiar sub pretul dat te tine.Plus ca este si performant si iti garantez ca va tine mult. Oricum daca vei sta pe el doar pentru Facebook Instagram si alte aplicatii va merge fara probleme.Preturile difera intre 749 lei sau 919 lei dar uite un linkhttp://www.emag.ro/......DZ6QLYBBM/ plus ca ai cadou la el un selfie stick.

| aXy99 explică (pentru edy45svmag):

Pe Facebook mai stau, dar nu folosesc alte aplicatii gen site-uri de socializare, m-ar interesa sa functioneze bine internetul, browserele si aplicatiile.

| edy45svmag a răspuns (pentru aXy99):

Nu vei avea probleme atunci cu netul.Telefonul ar fi perfect pentru tine.Cat despre gaming nu iti face probleme ca pe el ruleaza jocuri destul de noi.Decci daca te gandesti sa il cumperi ai facut o decizie buna.Stiu din experienta

| aXy99 explică (pentru edy45svmag):

Are 1,5 RAMi, nu ruleaza multe aplicatii recente si nu e cu nimic mai bun fata de S3-ul meu. Poate doar faptul ca e nou si ca are camera mai performanta, dar nu sunt suficiente...

| AlexEuBrezoi a răspuns:

Samsung galazy j5 se misca la fel de bine ca si s4 si costa doar 650 de lei (am inteles ca nu vrei Samsung dar este foarte bun) si ca un sfat pentru a fi bun mai mult de doi ani dupa cumparare evita ai da tot felul de update, ala este motivu de telefoanele ajung sa se miste in reluare

| aXy99 explică (pentru AlexEuBrezoi):

Nu i-am dat niciun update (decat unul la inceput), telefoanele se misca mai greu din mai multe cauze. Una dintre ele ai enumerat-o tu, dar sunt multe. Am probleme mari cu bateria, mi se descarca repede (se poate schimba, dar asa ar trebui sa schimb si incarcatorul si dau cativa bani, mai bine iau unul nou mai bun). Pe mine nu ma intereseaza doar sa se miste la fel de bine, as vrea sa aiba si specificatii bune, poate vreau sa-mi iau o aplicatie care necesita 2-3 RAM. Sper ca intelegi. Mersi oricum pentru sfat.