| anomis2 a întrebat:

Revin cu intrebarea :Are cineva vreo idee daca exista un program cu care sa incarc retele de telefonie care nu le are in baza de date - un iPhone 4 -copie chinezeasca? Nu recunoaste decat cartela de Vodaphone, pentru cea de Orange zice ca nu are retea.La cautare manuala nu o salveaza.Stiu ca-i copie, ca-i ieftin dar, l-am primit cadou si as vrea sa incerc sa-l folosesc.
Telefonul este dual sim, din doua cartele introduse:una Vodafone si una Orange recunoaste doar cartela Vodaphone.Am incercat si alte retele dar nu le recunoaste...Inca o data, multumesc pentru raspunsurile voastre!

1 răspuns:
| Alexander_1900 a răspuns:

Mergi la un centru GSM, telefonul trebuie decodat, te costa 20 RON sau eventual ii faci RESOFTARE - 35 RON. Bafta!