| InstinctPr3ciS a întrebat:

ROUTER HELP ROUTER!
Mi-am achizitionat un Router D-Link Dir-600, nici-o problema pana acum, am bagat cd am urmat instructiunile, am ajuns la pasul, si acum imi cere sa bag Numele de utilizator si Parola ( cele cu care ma conectez la internet ) si sa aleg felul de conectare este (PPPoE)... le-am bagat,(de vreo 20 ori) dar mereu imi da eroare " Se pare ca informatiile de la furnizorul dvs de internet sunt incorecte "
Vazand ca nu merge am trecut peste pasul asta, Apasand " Ignora - Configureasa mai tarziu conectiunea"
Are cineva o idee ce as putea sa ii fac? straight face
Routerul imi trebuie pentru net si pe laptop, acum am net pe calculator vad, dar nu am conectiunea aia setata si nu cred ca merge la laptop. VRO IDEEE?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi router si am avut aceeasi problema (am internet prin rds)
Dupa ce am facut aceeasi chestie de cateva ori am scos cd am inceput di nou si nimic am ales sa sun la sediu si sa ii intreb care este problema si mi-au schimbat parola dupa care nu am avut probleme
Spune daca rezolvi ceva poate te mai ajut
Scoate cablul din rutar si incearca sa faci conectiunea pe calculator sau laptop fara wireles vezi daca merge

| InstinctPr3ciS explică:

Trimite-mi un mesaj cu id tau mess sau skype