| ariciuflorin a întrebat:

Sa instalat un link si cand deschid calculatoru se deschide pogina internet explorer sau mozilla; cum procedez sa sterg acel link? unde il gasesc?

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Il gasesti la startup. Cum vezi? Start -> run -> msconfig (enter)
La startup vei gasi toate programele care iti pornesc odata cu windows-ul. Cauta-l pe cel care foloseste iexplore sau vezi care are o denumire mai bizara, si vezi de unde se incarca (locatie).
Dupa ce iti faci curat (deselectezi ce nu vrei sa mai porneasca la boot time) dai un reboot si totul ar trebui sa fie ok.
Cum ti-a spus si brt88, poti incerca sa schimbi default Homepage pentru browsere dupa modelul explicat de el.

3 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Start -> run -> msconfig -> startup aici debifezi iexplorer. exe sau firefox. exe. Poate ai noroc si nu mai apare dupa restart.

| brt88 a răspuns:

Salut ariciuflorin. In partea de sus a paginii gasesti butonul Tools, dai click pe el dupa care selectezi Options. il gasesti jos. In fereastra aparuta introduci in casuta Home Page numele siteului care vrei sa iti apara ca pagina de start adica,, home page''. Sper sa iti fie de ajutor, o zi buna la revedere!