| Myr3ll1994 a întrebat:

Sa intamplat ceva foarte ciudat acum jumatate de ora, ma uitam la ceva pe youtube si dintr-o data sa astins calculatorul pentru cateva secunde apoi a pornit singur, iar acum cateva minute s-a intamplat din nou. Ce se intampla si cum pot rezolva asta?

11 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Foarte tare Dragalasul rolling on the floor... oricum cate Coolere ai pe el? happy in primul rand poate fi de la suprasolicitarehappy 2 tensiunea curentului. eu zic ...ca o pauza de 2 3 ore nu ii strik la PC. sa ai camera aerisita bine si o sa fie totul OKwinking

| The Epic Fail Guy a răspuns:

E clar, calculatorul tau se transforma in noul Terminator! Ai grija ca o sa apara Arnold si o sa-ti zica "I'll be back!"

| Cristary a răspuns:

O fi un soc de curent, in caz de stai pe la tara, asa ca mine. Si mie mi se intampla cand umbla astia cu curentu' lor cu tot. Nu stiu, sau poate o fi de la altceva, nu ma pricep. straight face

| nodeerskulls a răspuns:

Pot fi oricare dinree urmatoarele motive:
1 - temperatura interna ridicata
2 - cadere temporara de curent
3 - virusi
4 - probleme cu placa de baza (am patit acelasi lucru acum vreun an si am descoperit ca era de la faptul ca nenea ala care imi reinstalase windowsul uitase de driverele pentru placa de baza)

| eXtrike a răspuns:

Sursa, mie imi sacada cand jucam vreo 30 min pe un joc care necesita placa video..., schimba sursa zic eu, ca dupa se arde si nu mai porneste PC, asa ca schimba sursa...

| Mihai0eu a răspuns:

Poate fi de la ce a spus @mozoru
sau
ai variatii de curent (trebuie cumparat un stabilizator, oricum verifica inainte sa cumperi)[asta e cea mai plauzibila ]

| Blake1 a răspuns:

Pai cam nasol...si mie mi se intampla asta da mai des... de 2-3 ori p ansad. eu stiu ca e de la virusi da nu pot garanta. te sfatuiesc sa reinstalezi windows-ul sau sati instalezi un antivirus bun.bitdefender e destul de bun parerea mea

Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa fie de la caldura, incearca un program de monitorizare a temperaturii, unul ar fi Core Temp, si urmareste temperatura, daca ajunge peste 95 de grade se stinge pentru protectie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are vointa proprie.in curand masinariile vor vrea sa ia comanda.robotii ne vor ataca comandati de propriile calculatoare.vaaaaiii,vvvaaaaiii.a inceput deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama draga ai virusi troiani...instaleaza avira antivir antivira personal

| Lady birrrrrrrrrrd a răspuns:

Nu ma pricem la calculatoare.
mi se mai intampla si miebatting eyelashes