| anonim_4396 a întrebat:

Sa raman la Windows 7 sau sa upgradez la Windows 10? Si inca o intrebare,cand bag alt windows, trebuiesc driverele instalate din nou?

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

"Da, am Genuine instalat." vs "deoarece nu am versiunea originala" SAY WHAT? Pai cum sta treaba pina la urma, ai sau nu ai Windows valid? Dobitocii cu 300 RON pe instalat Win piratat ai face bine sa ii torni urgent la BSA/fisc/politie, preferabil la toate la un loc. Ce cretini ordinari, in grijania mamilor lor, ce cretini! Dupa 29 iulie ai la dispozitie un an sa o instalezi, dar daca nu ai serial valid posibil sa fie bube... ramine de vazut.http://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-upgrade

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Http://www.trustedreviews.com/opinions/windows-10-vs-windows-7
Da' intrebarea e ai W7 cu licenta valida? NU de alta, dar ca sa faci update-ul trebuie sa ai update-ul ala care verifica daca e Genuine instalat...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Da, am Genuine instalat.

| SonicAndrei a răspuns:

Upgradează la Windows 10, va fi cel mai bun! Da, va trebui să instalezi din nou driverele, dar poți lăsa ca Automatic Updates să se ocupe de asta.

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

Am o problema la laptoop, de cand l-am cumparat, acum 2 saptamani de fiecare data cand intru intr-un joc iau blue screen..de la hardware nu e 100%, am verificat.De la software este deoarece nu cred ca are driverele instalate bine, aia nu le-au instalat bine la care am dus laptop-ul.Ce sa fac? Am doua placi video : GT830M si HD Graphics 4400.

| SonicAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil reinstalarea Windows-ului va rezolva problema.
Întrebare: în acest moment, ai Windows Updates pornit?

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

Nu,este oprit, deoarece cand inchideam pc-ul trebuia sa stau mult..pana se inchidea.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Automatic updates rahat drivere, nu au nici o treaba. Faci frumos o imagine cu drive-ul de boot, si daca ai probleme, restaurezi sistemul la starea de dinainte in 15-20 de minute fara dureri de cap. Nu am avut niciodata incredere in Windows sa imi instaleze driverele care trebuie, nu voi avea nici de acum inainte.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nici eu nu am incredere, windows updates e cel mai mare **** posibil.Problema e ca aia la care am dus laptop-ul sa imi instaleze windows-ul nu au instalat driverele bine si acuma primesc blue screen of death..si daca le actualizez nu mai merg jocurile..Problema de hardware nu este, garantez 100% am verificat, problema e de la drivere.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu ti l-ai instalat singur? Macar spune-mi ca nu ai dat mai mult de 50 RON pentru o instalare de-asta facuta cu picioarele. La mine cind ma solicita careva strimba din nas cind le zic de 100 RON, dar nimeni nu a strimbat din nas DUPA. Marea buba e ca o gramada de cretini se dau mari specialisti si habar nu au sa instaleze un Windows cum trebuie'...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Daca iti zic cat am dat...300 de lei..ma rog asta e..am luat teapa.Nu il instalez eu deoarece nu am versiunea originala, iar la piratat nu ma bag, doar jocuri si filme, atat.O intrebare : Dupa 29 iulie, cand primes copia de windows 10 o instalez cand vreau eu? ..Ca pe microsoft.com nu e nimic referitor la asta.

| anonim_4396 explică (pentru itextrat):

''Nu il instalez eu deoarece nu am versiunea originala'' nu am versiunea originala de windows 7 pe CD, de aceea nu instalez eu singur. Oricum, o sa vad ce si cum, multumesc pentru raspuns.Ai funda.Bafta si toate cele bune.

| KodrutZ a răspuns (pentru itextrat):

P.S. Daca iti instaleaza altul W piratat sau il instalezi tu, tot piratat se cheama ca e.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ok,Am doua placi video..prima e GT830M si a 2-a e HD Graphics 4400, trebuie sa instalez driverele pe ambele sau doar pe 830M?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ambele, desigur. HD 4400 e integrata oricum. Daca tot e vorba de laptop, ar trebui sa ai toate driverele frumos pe site-ul producatorului. Ca doar nu ai laptop Myria sau alta mizerie... happy

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ok multumesc mult.

| itextrat a răspuns (pentru anonim_4396):

"Da, am Genuine instalat." vs "deoarece nu am versiunea originala" SAY WHAT? Pai cum sta treaba pina la urma, ai sau nu ai Windows valid? Dobitocii cu 300 RON pe instalat Win piratat ai face bine sa ii torni urgent la BSA/fisc/politie, preferabil la toate la un loc. Ce cretini ordinari, in grijania mamilor lor, ce cretini! Dupa 29 iulie ai la dispozitie un an sa o instalezi, dar daca nu ai serial valid posibil sa fie bube... ramine de vazut.http://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-upgrade

| itextrat a răspuns:

Windows 10 si s-ar putea sa ai nevoie de unele drivere.
http://www.7tutoriale.ro/......windows-10