| Bl4ckShadowS a întrebat:

am un samsung galaxy s2 si nu stiu dc nu pot sa ma conecta prin Wi-fi la netul de la mine de acasa... dau acolo sal caute dar nul gaseste. le gaseste pe toate doar pe al meu nu... dc nul gaseste? cum as putea sa ma conectez prin wi-fi la netul de la pc-ul meu? sau trebuie sa umblu la setari?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai e de la tine atunici. Intri pe adresa routerului si setezi. In general adresa incepea cu 192.168... sau 127... etc. tu trebuie sa o stii. intrii si setezi routerul. telefonul nu are nimic

| Bl4ckShadowS explică:

Si cum pot rezolva problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori WI-FI-ul tau este pe modul Invizible...Ori ai un custom rom pe SGS 2