| Player54 a întrebat:

Ce windows imi recomandati pentru un notebook acer aspire one?

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nici unul!
Sistem de operare gratuit : Ubuntu Linux sau Kiwi Ubuntu Linux!

| cby a răspuns:

Ca sa nu supar pe nimeni zic asa: daca vezi ca incepe sa-ti mearga greu Win 7 Starter, treci pe XP! Sau intotdeauna poti opta pentru un OS gratuit tip Linux.

| qwerty_6720 a răspuns:

Depinde.Daca ai 2GB RAM sau mai mult si o placa video de cel putin 512MB e bun Windows 7. Daca nu te incadrezi intre astea pune XP-u! big grin

| Darkmind a răspuns:

Windows 7 acelasi notebook il am si eu si merge super bine.

| zuzulyna a răspuns:

Buna...eu iti recomand pentru notebook Acer aspire one un windows 7...asa am si eu si este foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspire One e gama de netbook-uri, nu notebook-uri, daca nu ma-nsel.
Ele vin de obicei cu Windows 7, pe care ti-l recomand si eu, dar nu editia Starter, pentru ca e limitata! Un Home Basic macar! Iar daca vrei Aero atunci orienteaza-te la Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate.
XP si Vista in niciun caz! XP o avea cerinte mai mici, dar e prea vechi! Iar Windows 7 merge chiar surprinzator de bine...nu vad rostul XP-ului. Toate netbook-urile din ziua de azi vin cu minimum 1 GB RAM, suficient pentru Windows 7(+office, internet, fara jocuri sau aplicatii pretentioase).

| FrituLuis a răspuns:

Eu iti recomand Windows 7 un SD costa ceva eu am dat 700 lei pe el