| lya18 a întrebat:

Sal cine stie cum pot sa blochez accesul la un site folosesc ca browser Google Chrome, si varianta asta cu "Notepad SystemRoot\system32\drivers\etc\hosts| Nu merge!

Răspuns Câştigător
| ov1d1u a răspuns:

E "notepad %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts" (fara ghilimele). Acolo adaugi "127. 0. 0. 1 domeniu.ro" (fara ghilimele), unde domeniu.ro e numele domeniului pe care doresti sa il blochezi. Oricum, cel mai simplu folosesti un program pentru control parental care iti va permite sa blochezi anumite domenii, cu tot cu subdomenii, prin intermediul unei interfete grafice prietenoase

3 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Deschizi Google Chrome -> apesi pe butonul cheie din in coltul din dreapta sus -> selectezi tools -> click pe Under the Hood -> selectezi Change Proxy Settings -> click pe Security -> Restricted sites -> dublu click pe Sites si adaugi site-urile pe care vrei sa le blochezi.
Pentru mozilla exista un addon care interzice accesarea.
Pe I. E. e la fel ca la Google Chrome.
Bafta!

| xgamerz a răspuns:

Descarca de pe NET programe k: Tueagles.Anti-Porn.v15.7.3.12-Lz0 sau Anti-Porn v14.0.3.24 - Website Block v3.16

| Voinescu_Adriana_1990 a răspuns:

Am si eu o problema legata de asta.Nu pot salva acolo.Ce fac?(Acces Denied)