| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti-mi va rog cum sa blochez un program in firewall pentru a nu se conecta la internet(windows 7). imi trebuie la test drive unlimited 2.promit funda.

2 răspunsuri:
| emynem313 a răspuns:

Depinde ce program, deschide programul, intra la setari si cauta ceva de genul: disable firewall connection. Trebuie sa te joci cu setarile programului pana dai de el. Sau mai simplu, daca programul nu iti este necesar si nefolositor il poti dezinstala urmand urmatorii pasi start>control panel>add or remove programs>bifezi programul dorit si dai remove dupa ce se termina de dezinstalat dai un restart la pc si gata. Ar trebui sa mearga. Pentru mai multe raspunsuri in legatura cu problema nu ezita sa ne spui la: http://emynem313.wordpress.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau doar sa il blochez pentru a nu face update, dar am rezolvat din control panel, facand o noua regula la firewall si acum e ok