| ShakeStar2000 a întrebat:

Am dezinstalat din greseala driverul de la internetul prin cablu. Se numea gen " Via Internet Adapter ". Titlul era mai lung, dar cam arata stiu. Spumeti-mi va rog, cum fac rost de acel driver? P.S : Am router, dar nu merge sa intru pe net. Viteza router-ului are aproximativ 54 mbps, iar prin cablu aveam 100 mbps. Dau funda celui care raspunde bine!
.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Drivere poti instala /restaura asa cum au scris aici predecesorii.
Prin router totdeauna ai viteza mai mica, decat direct (semnalul se imparte in 4 directii de iesire), iar prin wi-fi si mai mica (in functie de semnal si de numarul de utilizatori).

| dannyel86 a răspuns:

Daca ai laptop, driverul poate fi disponibil pe site-ul producatorului. Daca ai pc, atunci la producatorul placii de baza gasesti online driverul compatibil pentru internet. Va trebui sa folosesti un dispozitiv conectat la internet pentru a face rost de aceste programe, iar cu un stick sa le transferi pe pc/laptop-ul care nu se poate conecta la internet si ulterior sa le instalezi.
Ce fel de Windows ai? E posibil ca dupa restart sistem, Windows-ul sa detecteze driverele lipsa si sa adauge unele generice pentru placa de internet.

| gelu1970 a răspuns:

Iei un stick, mergi la un vecin ce are pc si descarci pe stick driver pack. apoi mergi cu stick si il conectezi la calculatorul tau si instalezi driverul de net. driver pack il ai aici si avantajul e ca nu ai nevoie de net ca sa il executi:
https://drp.su/

in cel mai bun caz daca stii fabricantul placii tale descarci pe stick driverul din pagina fabricantului.

| Iunix a răspuns:

Apasă pe start li scrie în bara de căutare Restaurare sistem, apoi apeși pe " Următorul " și bifezi căsuța " Afișează mai multe puncte de restaurare ". Și alege o dată de acolo la care să restaurezi sistemul iar calculatorul tău ( windows-ul ) va fi exact cum a fost în data la care s-a realizat punctul de restaurare ). Dacă nu te descurci caută pe net tutoriale despre restaurarea sistemului.

| ShakeStar2000 explică:

Am dat System Restore, dar degeaba.