| anonim_4396 a întrebat:

Sal.TPU, am o problema destul de mare, nu reusesc sa instalez imprimanta pe windows 7, pe vista mergea dar acum pe w7 imi apare ca print spooler este oprit, am cautat pe net si stiu cum sa gasesc print spoleer si sa-i dau automat, ideea este ca nu gasesc asa ceva in calculatorul meu, ce trebuie sa fac, funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca poate ai instalat o varianta piratata de pe net modificata de un Gigel sau ai instalat vreun "optimizer" din ala care mai opreste din servicii.
(sper ca ai instalat totusi cel mai recent driver posibil pentru imprimanta de pe site-ul oficial al producatorului imprimantei; sau macar prin Windows Update)
De regula te uiti aici: Start-->(scrii) services.msc-->Ok-->cauti Print Spooler-->click dreapta-Start

Daca nu apare(ceea ce e suspect) atunci iti recomand sa instalezi o varianta perfect curata/neatinsa de Windows 7, iar daca aveai deja asa ceva(dar ma cam indoiesc) atunci trebuie sa fi stricat tu ceva probabil si prin intermediul unui tip de malware.

1 răspuns:
| Noname_4934 a răspuns:

Nici eu nu puteam si am chemat pe cineva...si mi-a spus ca de obicei cd care ti'l da la imorimanta nu e compatibil cu windows 7...deci trebuie sa'mi schimb windowsul si era original