| ghorghe123 a întrebat:

..Am si eu o intrebare.La 768 Rami si placa video de 512 merge windows 7? Pentru ca vreau sa-mi pun la calculator windows 7 si vreau sa stiu daca mi-ar merge.

Răspuns Câştigător
| CrYsTyYy a răspuns:

Da merge...

8 răspunsuri:
| Blagandrey a răspuns:

Salut Ionut din pacate nu merge cu numai 768. Windowsul 7 ca sa mearga opitim cere 3Gb de rami asa este recomandat sa ai dar merge si cu 2Gb.

| danimotenel a răspuns:

Decat sa ti 512 rami +218, si daca nau nici acelasi clock ti se ard toate piesele, ca sa nu mai zic de windows si iti merge si mai greu ca si eu pateam la fel si schimbam windows la o luna, mai bine zi doar 512, iar de windows 7 ce sa zici daca si cu 2 GB merge greu dar tu cu nici un G nici vista nu-ti merge.

| ghorghe123 explică:

Scz am 768 MB de Rami

| ghorghe123 explică:

Va multumesc la toti o sa incerc ca n-am ce pierde

| AdyP20 a răspuns:

Win7 mie mi-a mers si cu 512mb ram. Ala 32 de biti. Eu zic ca poti incerca big grin

| orang23 a răspuns:

Nu cred pentru ca windows 7 cere 1, 5 GB RAM dar conteaza si ce procesor ai

| rrrzonerrr a răspuns:

Io am 8 G rami si Windows7 foloseste 2, 5 -3 deci nu-ti merge logicwinking

| xXRobbyXx a răspuns:

Functioneaza, insa o sa ai probleme la jocuri si procesorul nu o sa tina ectrordinar de mult pentru ca este suprasolicitat. Deci, mai bine ramai la XP, ai putea sa-ti iei un XP modat care a semene a 7.