| PrecizeEveR a întrebat:

Vreau sa fac un server de metin2 pe hamachi, dar nu merge, serverul e bine configurat cu ip-ul de hamachi, deschis (8 time-outuri), iar clientul are configurat mc-ul cu ipuld e la hamachi, dar zice intruna eroare la conectarea la server cand bag id: rain si parola:12345, la fel si cu inca vrei 3 cliente, am si portmap-ul descis cu ipul.100 la sfarsit, am vazut ogramda tutoriale, nu imi mai dati sa vad. deci problema e cu clientul, fara mc cum fac? sau cum rezolv la asta?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Daca la baza servarului (la inceput) cand faci servarul gresesti sau ai facut o modificare gresita normal ca nu o sa-ti mearga.

2 In functie de servarul ai si clientul sau care merge la acel servar.
Daca ai un servar de lvl 99-127 poti intra cu un client universal:
Clienturi Universale sunt:
xxxOne, GhostKil00E, XxCeylonXx...

3 Sunt multe servere si clienturi diferite fiecare merge in functie de compatibiliatatea lor.
Ex:Servar de lvl 250 nu o sa mearga pe un client universal de lvl 127.

4 Problema asa cum am zis nu ai facut toate bazele la inceput si de aceea da connect eror, daca zici ca ai pus bine mc.txt.
Servarul de Metin2 este un servarul chinezesc (Instant Servar).

Mult Succes cu servarul!
Si ai grija cum faci servarul daca la inceput ai gresit ceva normal ca dupa ce termini sa nu mearga.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Încearcă mai multe cliente. Să faci un server hamachi nu e foarte complicat și cum ziceai și tu sunt o groază de tutoriale după care să te ghidezi dar problema principală e găsirea unui client cu care să meargă să faci ceva.

| PrecizeEveR explică (pentru T0T):

Imi dai unul? foarte multe tutoriale sunt cu snuk. dar snuk nu gasesc decat to.rre.nte, si nu se descarca deloc, ramane blocat, numai snuk, am reinstalat to.rr.ente, windows etc. ai altul? daca merge iti dau funda laughing

| T0T a răspuns (pentru PrecizeEveR):

Nu mai joc metin de ceva timp, deci îmi pare rău... Aveam un prieten care reușise dar a încercat mai multe, dar nu mai știu exact care și cum a fost.