| Radu_Costin_1985 a întrebat:

Sall am si eu un laptop Asus x55a-sx174d cu procesor de 2.4 GHz si 4096 MB RAM(3700 Usable) pe 64bit. Daca bag windows 7 ultimate imi consuma cam 55% RAM doar cu antivirusul(ESET NOD32). Ce trebuie sa fac ca sa nu mai consume asa mult RAM? Ce versiune de windows 7 imi recomandati? home premuim professional sau ultimate? (specificatii laptop: http://www.emag.ro/......EQK4NBBBM/

1 răspuns:
| AleXzpm a răspuns:

Treci pe windows 8.1 cu upgrade la 10 sau 10 direct. e mort saptele. incearca pe 32 biti daca vrei sapte o sa iti vada doar 3 gb de ram dar o sa ai un % mai mic, also reunta la antivirus e inutil.O alta varianta este Ubuntu happy