| Anonimus696969 a întrebat:

Sall happy
Am un laptop Asus X55A cu procesor Intel dual core de 1.8 si 2gb RAM... As putea sa imi bag si eu un windows 8? Sau o sa mearga greu?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Iti merge pe windows 8, dar asigura-te ca sunt drivere pentru windows 8, in special LAN driver(driverul de net). din ce vad aici, pe linkul asta, sunt drivere. ai grija sa bagi windows 8 pe 32 de biti. http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&m=X55A te sfatuiesc sa descarci driverele, in special LAN driver, in laptop in alta partitie sau pe un cd/dvd. s-ar putea ca dupa install sa nu ai driverul de net, asa ca ai grija sa descarci inainte de a te apuca de instalat win 8 si winrar (s-ar putea ca driverul LAN sa fie arhiva). te descurci tu :P

| Intruder19 a răspuns:

Poti baga windows 8 fara probleme. O sa iti mearga acceptabil pe componentele tale.

| SuicideSilence a răspuns:

Daca acum rulezi windows 7 si esti multumit de cum se misca, poti instala fara probleme windows 8. o sa functioneze cel putin la fel de bine

| Klaudiu214 a răspuns:

Nu iti baga windows 8 iti va merge greu. ai procesoru prea slab..si putini rami.

| Raul_Ionut_1999 a răspuns:

Cel mai bine cu Win 7! O sa iti mearga greu cu win 8 am incercat si eu sad! Funda big grin?