| ninuionut a întrebat:

Sall am un pc si dupa ce instalez windows xp sp2 merge tot nu ai treba cu el si a doua zi cand sa il aprinzi imi zice ca sa repar windows. din ce cauza

FUNDA

8 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Xp Sp2 e mort de mult timp. Lasa-ti xp in pace si treceti la 8/8.1 ca nu mananca atatea resurse ca 7 si puteti rula si programe mai noi.

| ninuionut explică (pentru Zaygon):

Dar pe alt pc merge de nai treaba

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zaygon):

Cu ce sa mearga win 8/8.1 daca sunt doar 512 MB? Copii nu au bani pentru a-si imbunatati pc/urile sau a-si cupara altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zaygon):

Nu l-ai instalat corect sau wndowsul nu a fost prea bun.Incearca sa bagi cd-ul cu xp si in loc de install sa dai repair.vezi cum se comporta si daca tot ai probleme, cauta alt xp si instaleaza-l, dar urmezi corect pasii.

| Zaygon a răspuns:

O fi mergand, dar pe sp2 nu iti mai merge nici un program. Am o prietena care are xp pe sp2 si nu ii mai merge itunes, skype si multe altele. Treci la ceva mai nou.

| Zaygon a răspuns:

Eu un lucru spun: tehnologia evolueaza, ori ti pasul cu ea ori te lasi pagubas.
Si sincer nu ii vad rostul sa cauti o versiune mai veche de skype daca am una updatata cu unele lucruri noi sau mai bine optimizate.
Alt caz de la alta prietena in calculatorul careia am umblat: are pe el windows xp sp2 si nu mai poate lucra pe wordpress.
Singurul lucru la care mai este bun xp-ul e pentru Pascal si Fox Pro si alte limbaje de programare si baze de date din anii 90'.

| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns:

Ce zici tu ca nu merge windows sp 2 andreidiaconescu18 da intr-adevar este mai vun 7, 8, 8.1 dar inca mai este bunicel sh sp2 si la skype cauti o versiune mai veche si merge si el... poate este problema ceva nu faci tu bine sau nu ai descarcat windows-ul sp 2 complet http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=28

| ninuionut explică:

Am 3 gb ram
Procesor 3 ghz
512 mb placa video