| anonim_4396 a întrebat:

Sall! As vrea sa imi cumpar un desktop pc. care este cel mai bun pentru gaming la max 1500 lei?( fara raspunsuri de genul: ma aduna bani si ia-ti unul mai bun!) FUNDA

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bugetul tău este cam mic, ținând cont că numai o placă video decentă pentru jocurile actuale ajunge la 500-800 ron, la care se adauga o placă de bază să punem entry level undeva la 150 ron, un procesor decent pe AMD că de Intel poți uita costă undeva la 300-500 ron o sursă de alimentare cum trebuie nu știfturi 150 ron, o carcasă acceptabilă undeva la 90 ron și ramii undeva la 150 ron( DDR3 8 gb că de 2 sau 4 gb deja e cam puțin), dar în schimb poți achiziționa un pc second pe DDR 2 cu proceosr Intel la 300 ron care suportă upgradela un 8 gb ram, are slot PCi express și costă undeva la 350 ron, iar cu restul banilor să îl upgradezi.Asta ar fi o alternativă low cost ce s-ar încadra în bugetul tău.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carcasa am!

| ubox7007 a răspuns:

In opinia mea un ps3 modat e cel mai bun pc de gaming in 1500 (+ ca iti iei si ceva jocuri originale la bani aia)
Sau un pc simplu fara gpu, si iti iei un i3 haswell refresh care are apu destul de bun, parca are Intel hd 4400 care duce multe jocuri si asa nici de cestio ce sursa nu ai nevoie, dar neaparat sa fie bronze+ sau cu un a10 de la amd, daca vrei mai multe informati doar comenteazami raspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
| AmethystNail a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/958838/
Mai bun decat atat nu cred ca reusesti in 1500lei. Daca joci la rezolutia 1280x1024 sau ceva asemanator e perfect. Pentru 1920x1080 nu prea ai ce sa iei in bugetul asta.

x99InF3rNo99x: asta al tau nu doar ca nu e bun, nici macar componentele nu sunt compatibile.

Răspuns utilizator avertizat
| AmethystNail a răspuns (pentru Alexyz01):

Sursa nu e compatibila cu carcasa.

| AmethystNail a răspuns:

Daca renunti la carcasa schimba placa video cu un 260X