| lorypoly a întrebat:

Sall! As vrea sa-mi cumpar tableta asta, dar atunci parintii nu imi mai iau si telefon. Eu nu reusesc sa-mi dau seama din descriere daca de pe ea se pot efectua apeluri cu cartela SIM sau nu. Va rog daca voi va dati seama sa-mi spuneti si mie imediat, ca sa nu fie vanduta. http://www.metro.ro/......1252001001

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Depinde de tableta. sunt unele care au 3G doar pentru conexiune date (numai internet) si altele care au 3G pentru date+voce (functioneaza ca un telefon, vorbesti, scrii mesaje, te conectezi la internet prin 3G etc.). tableta pe care ai aratat-o are doar WiFi deci in niciun caz nu se poate folosi ca telefon. alea cu 3G sunt mai scumpe, mult mai scumpe.