| cossmy a întrebat:

Sall...cum pot sa iau poza d la avatarul cuiva dar mare...nu asa micuta cum apare acolo, sa apara in varianta normala. cred ca intelegeti ce vreau sa spun. fara sa o maresc sau asa ceva ca i se fac ditamai pixelii si nu se mai vede nimic.mersi aniticipatwinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face resize la 96x96 ÎNAINTE ca avatarul să fie urcat pe servere, deci e practic imposibil să faci rost de poză la rezoluția ei fără să i-o ceri persoanei respective.
Orice metodă de resize o să compromită calitatea pozei, indiferent de ce algoritmi sunt folosiți.
De aici poți accesa direct avatarul dacă vrei să te convingi:
http://img.msg.yahoo.com/avatar.php?format=png&yids=YAHOOID&rand=663514509
Înlocuiești YAHOOID cu ID-ul corespunzător.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Ii ceri persoanei respective poza.
Toate soft-urile iti captureaza poza la dimensiunile ei.
Chestie e ca fizic nu ai cum. Cand incarci poza pentru avatar, ea este redimensionata automat. tongue

| 인스피릿 a răspuns:

Cere poza, pui si simplu. N-ai cum s-o iei de la avatar si sa fie asa cum e originala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge sad