| Alexandru_8711 a întrebat:

Am achizitionat nu de mult o imprimanta Hp Deskjet F4180.
Totul a mers bine pana cand am ramas fara cartus.
Am reumplut cartusele si am vrut sa le resetez.
Uitundu-ma pe net am vazut o postare despre resetare in care trebuia sa ti apasat butunul X impreuna cu butonul Power.
Am facut acest lucru dar imprimanta nu mai este recunoscuta de pc nu mai face nimic decat cand o pornesc se aprind beculetele si butonul power clipeste.
As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta si daca imi puteti spune cum o fac sa fumctioneze.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Reseteaza computerul si lasa imprimanta deschisa. Am si eu 4180 si e un chin sa-i schimb cartusurile. pana le recunoaste imi vine sa o arunc pe geam. face multe figuri din punctul asta de vedere.

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Mai poti incerca sa le scoti/sa le bagi de mai multe ori, sa opresti/sa pornesti imprimanta etc. Cel mai eficient mi s-a parut resetarea computerului. Oricum e un mare chin sa le recunoasca.

| AnghelB a răspuns:

Incearca asta:
daca o faci exact cum zic ei merge.
http://tricks-collections.com/ink-level-reset-for-hp-cartridge-21-27-56-58/