| Zdog a întrebat:

Sall TPU, am descarcat Windows 8.1 trial de 90 de zile....merge sa-l instalez daca am Windows XP in PC?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Depinde de configuratia calculatorului.
aici ai o utilitate Microsoft si informatie care te ajuta sa stii daca pc e compatibil cu 8.1
http://windows.microsoft.com/......p-tutorial

| Zdog explică (pentru gelu1970):

Dupa ce pun Windows-ul pe CD cum il instalez?

| gelu1970 a răspuns (pentru Zdog):

Ca sa il pui pe dvd, deoarece pe cd nu cred ca o sa intre, foloseste imgburn. e free si nu erori la scriere. de asemenea isi alege singur viteza optima de scriere, deci nu trebuie sa o modifici. apoi dai restart, intri in bios si configurezi optiunile de startare, in care pui ca optiune principala unitatea optica.

| Zdog explică (pentru gelu1970):

Dvd-ul cati gb trebuie sa aiba?

| gelu1970 a răspuns (pentru Zdog):

Dvd-ul normal are 4, 7 gb, deci e suficient spatiu pentru un windows 8.1 indiferent ca e de x86 sau x64

| Zdog explică (pentru gelu1970):

Multumesc pentru ajutor happy

6 răspunsuri:
| romania23 a răspuns:

Da.un prieten a avut windows 8 si 7.