| TheSCHEPSIS a întrebat:

Sall TPU, am o imprimanta HP Deskjet F2280 All-in-One si am dezinstalat din greseala HP Solution Center, iar acum nu mai pot scana din calculator. Am incercat sa-l re-instalez dar imi zice:"No HP devices have been detected. HP Solution Center will close now. Trebuie sa re-instalez windows-ul ca sa imi mearga din nou?
Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Judicator a răspuns:

In primul rand asigura-te ca ai imprimanta deschisa, apoi schimba portul(adica USB-ul) si/sau instaleaza manual driverele, asa mi se pare mai usor(add printer, add device). Driverele sigur le ai intr-un director pe CD.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu reinstalezi Windows pentru asa ceva. Dezinstaleaza tot ce tine de imprimanta, dai restart si reinstalezi din nou. Imprimanta ar trebui sa fie deschisa. Se mai intampla.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Pai schimba setarile

| tutorial943 a răspuns:

Aha stiam eu ca nu bunicumea imi dezinstaleaza programele laughing

| acadele2000 a răspuns:

Cand dai sa printezi ceva schimba setarile