| vladutzw a întrebat:

Am o intrebare: daca imi reinstalez un windows XP trebuie sa instalez eu driverele video si audio sau le instaleaza windows-ul automat? DAU FUNDA.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows xp nu prea are drivere incorporate, descarci drive magic si descarci driverele avute intr-un stik, sau pack driver solution

| stlucian a răspuns:

Trebuie sa instalezi tu driver-ele dar trebuie cautate pentru PC/laptop in functie de ce are el in configurare.

Recomand cautarea driver-elor pe fiecare in parte in functie de producator pantru XP(placa de baza/placa video/placa sunet/etc)

Doar o parte din driver-e se instaleaza odata cu OS-ul XP dar trebuie actualizate pentru ca XP a iesit din suportul de la Microsoft.

| SouLIce a răspuns:

Trebuie sa le instalezi tu

| Liviu97 a răspuns:

Salut. Trebuie sa instalezi tu driverele. Iti recomand un program care iti instaleaza toate driverele. Se numeste Driver Pack Solution. Bafta. Sper sa imi dai funda.

| Sebastian_Ionut_1950 a răspuns:

Trebuie sa instalezi tu

| Onica_Andrei_1998 a răspuns:

Depinde de pe ce cd il instalezi. se poate ca unnele sa nu aiba.