| DaniTDCI a întrebat:

am o MARE problema. de ieri mi-am instalat niste hack-uri pentru Metin2(mda.) si am prins multi virusi. dar nu i-am sters. si acum dimineata cand sa intru pe PC. poc. nu-mi merge aproape niciun program de pe PC. am AVG2015. nu-mi merge. si cand vreau sa deschid un joc imi apare sa-l deschid cu...
nici Task Manager nu-mi merge. am incercat sa descarc un alt antivirus. se descarca ..si cand ajunge la 99% se blocheaza. sfaturi? cum as putea macar sa-l curat putin? de reinstalatul windowsului ma voi ocupa pe viitor dau funda pentru orice raspuns folositor!

Răspuns Câştigător
| Kampion a răspuns:

Sfatul meu e sa te lasi de metin2 deoarece are multi virusi. Si eu am luat virus de la metin2. Reinstaleaza windows.ul, e deja mort calculatorul tau

4 răspunsuri:
| DaniTDCI explică:

Mersi all de raspunsuri big grin

| Hitback a răspuns:

Reinstaleaza-l dar tot va mai fi virusul acela. Incearca sa il stergi cu bitdefender online. Asta daca iti porneste browserul.

| GabrielStn a răspuns:

Intra in safe mode, start-run tasteaza %temp% si sterge tot ce e acolo. Apoi da-i restart si incearca sa descarci din nou un antivirus, iar daca nu poti nici acum, te sfatuiesc sa reinstalezi sistemul si sa formatezi si hdd-ul. Bafta!

| Giarmati_Andrei_1997 a răspuns:

Du-te la etajul 10, apoi incendiaza PC-ul si arunca-l pe fereastra.