| LLLLLccccCCCcccCCC a întrebat:

am o problema cu calculatorul imi arata pe ecran totul invers, culcat nu stiu cam sa lamuresc mai detaliat, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

laughing
Incearca cu ctrl+alt+sageti. Daca nu merge, click dreapta, screen resolution si schimbi de la unghiul de acolo de la oricare valoare(180) la 0 grade.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pentru win 7 :
Click-dreapta pe Desktop iar in meniul care se deschide, click pe Screen Resolution / display settings.
In panoul Screen Resoution (Change apparance of your display), la "Orientation", avem optiunile de orientare / intoarcere a display-ului. Landscape, Portrait, Landscape (flipped) & Portrait (flipped).
Selectati optiunea dorita si apasati Apply.
pentru xp :
Ctr + Alt + T
si ca sa revina la normal :

Ctr + Alt + Săgeată dreapta
Restart
Ctr + Alt + săgeată în sus

| AnimatedSignature a răspuns:

Control Panel (penal) - Appearance and Resolution - La Display (a 2-a) are o optiune cu scris mai mic numita Adjust Screen Resolution - Orientation - Landscape.
Incearca sa intorci monitorul sau capul tau, monitorul nu prea e recomandat.

| marin81 a răspuns:

Incearca din setarile placii video/ Da click dreapta pe desktop

| GeorgeGM a răspuns:

Intra la resolution si acolo schimba rezolutia si gata depinde ce windows ai